ESCHEL Registration

ESCHEL Families,
As we near the close of priority registration, I would like to confirm the following students have registered for classes.  If you think that your child is registered, but not reflected in this list, please reach out to me asap.  If you still need to register, please do so soon, as we want to be sure to accommodate all current families before we start registering new families on Monday. Some classes are near capacity.  Others have low numbers and will be canceled over the summer if numbers do not meet tutor minimum requirements.  Finally, if you know that your family is not returning to ESCHEL, please let me know, and if you would consider letting me know why, we would apprecitate it.  Feedback is so helpful to the board so that we can better serve our members.
Thank you,
Cindy Johnson
Pre-K 
Clara Fischer
Darren Johnson
Elijah Tse
Leland Willman
K4/K5 
Nelson Bailey
Harrison Blommer
Isla Fischer
Isla Johnson
Emma Peabody
Ruby Vircks
Maria Cooley
Johnson Ehrenberg
Ben Ekblad
Elias Hill
Luca Ortiz
Margaret Wilson
Grade 1/2 
Ruby Bailey
Elle Blommer
Haddie Fischer
Olive Johnson
Elisabeth Paulsen
Sarah Peabody
Jonah Reck
Abigail Tse
Graeme Vircks
Gus Ehrenberg
Ella Eckblad
Alexa Johnson
Finneas Wilson
Grade 3/4 
June Bailey
Jonathan Harris
Simeon Logan
Naomi Paulsen
Joshua Peabody
Sammy Tse
Howard Watkins
Alexander Hill
Ivy Johnson
Thomas Reck
Hannah Schlemmer
Rosemary Watkins
Jude Wilson
5/6 Students 
Amelia Ehrenberg
Mateo Hidalgo
Adalyn Johnson
Mackenzie Johnson
Anna Peabody
Caleb Schlemmer
Harriet Watkins
Jonah Bailey
Millie Harris
Elizabeth Logan
Elizabeth Peabody
Ailin Tse
Franklin Watkins
Spanish 2
Will Soderberg
Keira Johnson
Rhys Morris
Betsy Harris
Tali Jensen
First Hour A la carte classes 
 
Chemistry
Betsy Harris
Grace Reck
7/8 Writing
Ariana Hill
Abigail Schlemmer
Anne Tse
Hannah Dunbar
First Hour Spanish 1
Caden Johnson
Joshua Petry
Advanced Speech
Veronica Cooley
Evangelyn Hill
Second Hour Classes
Biology
Veronica Cooley
Evangelyn Hill
Rhys Morris
Intro To Speech
Ariana Hill
Caden Johnson
Abigail Schlemmer
Anne Tse
Hannah Dunbar
Joshua Petry
Travis Reck
Ben Schutz
Will Soderberg
3rd Hour Classes
 
Physical Science
Hannah Dunbar
Joshua Petry
Ben Schutz
Will Soderberg
General Science
Ariana Hill
Abigail Schlemmer
Anne Tse
9/10 Writing
Veronica Cooley
Evangelyn Hill
Rhys Morris
Betsy Harris
Afternoon Classes
 
Computer Coding
Travis Reck
Rhys Morris
Government/Econ
Evangely Hill
Betsy Harris
Elementary Science
Ivy Johnson
Adalyn Johnson
Elizabeth Logan
Franklin Watkins
1/2 Spanish
Abigail Tse
Math Mania
Maria Cooley
Elias Hill
Luca Ortiz
Elle Blommer
Olive Johnson
Sarah Peabody
Graeme Vircks
Secondary Art
Hannah Dunbar
Veronica Cooley
Afternoon Spanish
Mateo Hidalgo
Martial Arts
Jonathan Harris
Joshua Peabody
Sammy Tse
Howard Watkins
Hannah Schlemmer
Rosemary Watkins
Mackenzie Johnson
Anna Peabody
Caleb Schlemmer
Harriet Watkins
Millie Harris
Elizabeth Peabody
Ailin Tse
Caden Johnson
Abigail Schlemmer
Anne Tse
Joshua Petry
Ben Schutz
Keira Johnson
Posted in General News